Witryna

komunikaty Drukuj Email

AREOPAG WIARY

Ks. Włodzimierz Kurek zaprasza w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (oprócz świąt) o godz.18.30 na spotkanie dyskusyjne z młodzieżą, podczas którego omawiane są współczesne problemy związane z prawdami wiary. Spotkania odbywają się w sali pod kościołem.  Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

W dniu 1 października  tj  we wtorek Stowarzyszenie zaprasza o godz.18.30 do Edenu na spotkanie w ważnych sprawach osiedla z p. Małgorzatą Wasserman. W spotkaniu będą uczestniczyć radni Miasta Krakowa.
Spotkanie Stowarzyszenia w środę po Mszy św. wieczornej w Edenie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pracy.

Ogłoszenia KS Bieżanowianka oraz OSP Kraków- Bieżanów

„Szanowni Parafianie, Drodzy Mieszkańcy Bieżanowa oraz Dzielnicy XII do dnia 7 października potrwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Na szczególną uwagę zasługują projekty dzielnicowe, służące lokalnej społeczności. Spośród stowarzyszeń działających na terenie Bieżanowa, Klub sportowy KS Bieżanowianka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Krakowie Bieżanowie, zgłosiły swoje projekty dzielnicowe:

1. Bezpiecznie nad Serafą, projekt dzielnicowy nr 26 którego celem jest zakup sprzętu i narzędzi niezbędnych do usuwania skutków powodzi między innymi: motopomp, węży, rękawów przeciwpowodziowych, agregatu prądotwórczego, środków łączności oraz wyposażenia osobistego strażaków- ochotników.

2. Siłownia plenerowa z placem zabaw - KS Bieżanowianka, projekt dzielnicowy nr 14 którego celem jest budowa siłowni plenerowej, ścieżki zdrowia i innych elementów małej architektury (zewnętrzny stół do ping-ponga, szachów) wraz z placem zabaw dla najmłodszych dzieci.

3. Ponad to Klub sportowy KS Bieżanowianka, zgłosił projekt ogólnomiejski nr 140, Kolonia na sportowo - KS Bieżanowianka. Projekt ten zakłada rewitalizację terenu miejskiego przy ul. Smolenia, poprzez budowę: boiska wielofunkcyjnego, kortów tenisowych, trybun, placu
zabaw dla dzieci, niewielkiego budynku z szatnią i węzłem sanitarnym.

Wierzymy w Państwa wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli zmieniać oblicze Bieżanowa tworząc nowe miejsca, zachęcające do aktywnego spędzania czasu jak i podniesiemy potencjał ratowniczy służb w obliczu wystąpienia powodzi, oraz lokalnych podstopień. Dziękujemy za Państwa głosy”.