Witryna

PIELGRZYMKA NA SYCYLIĘ - 7 DNI

KATANIA - SYRAKUZY- AGRYGENT- PALERMO - MONREALE - WYSPY LIPARYJSKIE - TAORMINA - KATANIA

Termin:  07.07 - 14.07.2018 r.

DZIEŃ 1: Wylot z Polski do Katanii

O wyznaczonej godzinie spotykamy się w porcie lotniczym Katowice - Pyrzowice. Odprawa biletowo - bagażowa. Planowany odlot na Sycylię w godzinach popołudniowych*. Wylot do Katanii. Przylot na miejsce około godz. 20:00.* Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Syrkuzy

Rano, po śniadaniu, przejedziemy do Syrakuz, jednego z największych i najpiękniejszych miast Sycylii założonego przez Koryntian w VIII w p.n.e, gdzie urodziła się i zmarła śmiercią męczeńską św. Łucja, patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Zwiedzimy stare miasto mieszczące się na wyspie Ortiga: katedrę wybudowaną na fundamentach świątyni Ateny oraz Fontannę Aretusa. Zobaczymy również Park Archeologicznych, a w nim Teatr grecki i Rzymski, oraz słynne Ucho Dionizosa. Do tego prześwietnego miasta zawitał także św. Paweł. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:____ Wypoczynek

Po śniadaniu czas wolny. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4: Villa Casale. Agrigento

Rano śniadanie, przejazd do Piazza Armerina, zobaczymy pozostałości willi z czasów starożytnego Rzymu z przepięknymi mozaikami. Następnie przejedziemy w kierunku Agrigento, miasta założonego przez greckich kolonistów w VI w. p.n.e. Zwiedzimy Dolinę Świątyń, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego, w której znajdują się ruiny świątyń greckich i rzymskich, kolumny, mały amfiteatr i audytorium. Wieczorem przejazd do hotelu na zachodnim wybrzeżu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:____ Monte Pellegrino. Palermo. Monreale

Rano śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. w Sanktuarium św. Rozalii na Monte Pellegrino. To sanktuarium zostało zbudowane na miejscu groty, umieszczonej na półce skalnej - 455 m npm, gdzie żyła i zmarła św. Rozalia - patronka Palermo. Następnie przejazd do stolicy Sycylii - Palermo. Następnie przejedziemy do Monreale, by zobaczyć imponującą katedrę, największą budowlę z okresu panowania Normanów. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 6: Wyspy Liparyjskie

Rano śniadanie, następnie przejazd na rejs wokół archipelagu Wysp Liparyjskich (Vulcano, Lipari). To malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego. Możliwość kąpieli w błotach siarkowych, plażowania lub wspinaczki na krater. Popołudniu powrót do hotelu, nocleg. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: _ Taormina

Rano, po śniadaniu udamy się do Taorminy, najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Spacer po uroczym, pełnym średniowiecznych budynków starym mieście. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: Wylot do Polski

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Udamy się do centrum do Katanii. Msza Św. w Katedrze miasta - Duomo. W katedralnej Kaplicy św. Agaty przechowywane są relikwie Świętej patronki Katanii. Zobaczymy także fontannę Słonia, opactwo św. Agaty. Następnie przejazd na lotnisko w Katanii. Odprawa biletowe - bagażowa. Planowany odlot do Polski około godz. 20:0.* Planowane lądowanie w Katowicach o godzinie 23:10.* Pożegnanie z pilotem. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2590 zł + bilet lotniczy*

* Na dzień przygotowania programu tj. 12.01.2018 r. koszt jednego biletu lotniczego w rezerwacji grupowej
wynosi około 1650 zł/os. Nie ma możliwości wstępnej rezerwacji miejsc. Cena biletu lotniczego może ulec zmianie.

*Podane na programie godziny lotów mogą ulec zmianie!

* Cena została skalkulowana dla Grupy min. 40 uczestników.

CENA ZAWIERA:

• Przelot liniami WIZZAIR na trasie Katowice - Katania - Katowice, bagaż podręczny i bagaż główny (20 kg);
  • przejazd komfortowym autokarem na trasie (klimatyzacja, video, rozkładane fotele);
  • 7 noclegów w hotelach (pokoje 2 -osobowe pełnym węzłem sanitarnym, pokoje 3-os. do potwierdzenia);
  • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
  • ubezpieczenie Signal Iduna: KL i NNW + choroby przewlekłe;
  • opiekę polskojęzycznego doświadczonego pilota;
  • przedstawiony program pielgrzymki;
  • Msze Św.;
  • podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów lotniczych na Sycylię;
    • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu,
      rejsu na Wyspy Liparyjskie, taks klimatycznycj^sl^adka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 155 euro/os.):
  • napoi do obiadokolacji;
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (4,14% ceny pielgrzymki);
  • świadczeń niewymienionych w ofercie;
  • transferu autokarem z/na lotnisko w Katowicach;
  • dopłaty do pokoju singiel (na zapytanie).

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGASOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Pielgrzymki zastrzega sobie możliwość zmian w programie (szczególnie w dniu pierwszym i ostatnim).